Czym jest oczyszczająca dieta warzywno-owocowa?

Coraz częściej chętniej sięgamy po różne sposoby, które mają na celu wzmocnić organizm i jednocześnie poprawiać stan zdrowia. Jednak najbardziej skuteczną profilaktyką, a często także sposobem leczenia, jest właściwie zbilansowana dieta. Dobrze skomponowany jadłospis może bowiem znacząco przyczynić się do wzmocnienia organizmu.

Szczególnie pomocna może być w tym dieta oczyszczająca warzywno-owocowa, która została opracowana przez dr n.med. Ewę Dąbrowską, także w oparciu o doświadczenia doc.dr.hab. Kingi Wiśniewskiej-Roszkowskiej. Jej istota polega na oparciu swojego codziennego pożywienia głównie o owoce i warzywa. Szczególnie w pierwszym okresie trwania diety, czyli tzw. głodówki leczniczej dozwolone jest jedzenie jedynie niektórych warzyw i owoców pod różną postacią.
Dieta warzywno-owocowa oczyszczająca nazywana jest tak, ponieważ jej głównym celem jest pozbycie się z organizmu szkodliwych substancji i toksyn. Jest to możliwe, dzięki wyjątkowym właściwościom warzyw i owoców, które zawierają naturalne przeciwutleniacze.

Do kogo skierowana jest głodówka lecznicza?

Dieta warzywno-owocowa oczyszczająca skierowana jest tak naprawdę do wszystkich osób, które chcą poprawić swój stan zdrowia, pozbyć się toksyn z organizmu, poczuć się lepiej i młodziej.
Przy okazji głodówki leczniczej, czyli oczyszczającej diety warzywno-owocowej, należy pamiętać także o tym, żeby po jej zakończeniu przestrzegać zdrowych nawyków żywieniowych. Chociaż dieta ta będzie miała pozytywny wpływ nawet na zdrowy organizm, to jest również skuteczną metodą leczenia w konkretnych schorzeniach. Zalicza się do nich głównie choroby cywilizacyjne (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia), słabą odporność, alergie, choroby skórne czy autoimmunologiczne (m.in.reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe zapalenie tarczycy). Ponadto dieta warzywno-owocowa oczyszczająca jest także sprawdzoną kuracją w różnych schorzeniach neurologicznych takich jak: nerwica, padaczka czy stwardnienie rozsiane.
Ze względu na pozytywne skutki stosowania, dieta ta zalecana jest wszystkim, którzy chcą właściwie zadbać o swoje zdrowie i dodatkowo przywrócić naturalną równowagę organizmu.

Jakie efekty przynosi stosowanie diety warzywno-owocowo oczyszczającej?

Wszyscy, którzy przeszli przez dwa etapy stosowania diety dr Ewy Dąbrowskiej, jednomyślnie twierdzą, że stan ich samopoczucia i zdrowia poprawił się. Wiele osób wskazuje, że dieta warzywno-owocowo oczyszczająca nie tylko pozwoliła odtruć organizm i pozbyć się z niego wszystkich toksycznych substancji, ale również wpłynęła na sylwetkę. Chociaż zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest celem samym w sobie, to jednak jest to naturalna kolej rzeczy.

DIETA WARZYWNO-OWOCOWA NA MAZURACH