Wczasy oczyszczające organizm – na czym polegają?

Wczasy oczyszczające organizm to propozycja leczniczego turnusu, skierowana do wszystkich, którzy chcą zadbać o własne zdrowie. To również doskonały sposób, żeby pozbyć się z organizmu toksyn.

Wakacje w trosce o zdrowie

Własne ciało to świątynia, o którą powinniśmy jak najlepiej dbać. Niestety nieprawidłowa dieta i jedzenie przetworzonej żywności może doprowadzić do tego, że stan naszego zdrowia będzie się pogarszał. Można temu zapobiec poprzez podejmowanie odpowiednich kroków. Pierwszym z nich niewątpliwie powinna być zmiana nawyków żywieniowych. Warto przedtem wybrać się na wczasy oczyszczające organizm, w trakcie których poznasz zasady prawidłowego odżywiania i pozbędziesz się toksyn z organizmu.
Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu specjalistycznej diety warzywno-owocowej, która została opracowana przez dr Ewę Dąbrowską. Sprawdzonym sposobem na jej wdrożenie są właśnie jarskie wczasy na Mazurach. Oczyszczanie organizmu natomiast jest ich głównym celem. Na takie wakacje możesz wybrać się do naszego ośrodka, korzystając z jednego z dostępnych terminów.
W trakcie wyjazdu będziesz miał możliwość zapoznać się ze specyfiką diety warzywno-owocowej, która pozwoli na skuteczne rozpoczęcie procesu oczyszczania całego organizmu.

Jakie rezultaty przynoszą wczasy z oczyszczaniem organizmu?

Jeśli planujesz urlop, który będzie połączony także ze zmianą sposobu żywienia, to najlepszy dowód na to, że poważnie myślisz o swoim zdrowiu. Już w trakcie kilkunastu dni wakacji możesz bowiem rozpocząć proces, dzięki któremu oczyścisz organizm z toksycznych substancji oraz przywrócisz mu naturalną równowagę.
Dodatkowo wczasy oczyszczające organizm pozytywnie wpłyną także na takie aspekty jak: poprawa samopoczucia, zwiększenie energii czy ogólnej wydajności. Co więcej, dzięki odpowiedniej diecie zauważysz u siebie pierwsze objawy odmłodzenia cery oraz jej lepszy wygląd.
Dodatkowym efektem, jaki przyniosą wczasy z oczyszczaniem organizmu będzie także utrata wagi, jednak nie jest to główne założenie takiego turnusu.
Dodatkowo w trakcie wyjazdu na wczasy oczyszczające organizm dowiesz się, w jaki sposób należy się odżywiać nie tylko, żeby odtruć organizm, ale także zapobiegać różnym chorobom cywilizacyjnym. Swą wiedzą na ten temat podzieli się lekarz, specjalista chorób wewnętrznych.

Warzywa i owoce – sposób na piękno i zdrowie

Wczasy z oczyszczaniem organizmu zakładają przede wszystkim jedzenie określonych warzyw i owoców. W trakcie ich trwania stosowana jest bowiem specjalna dieta, opracowana przez dr Ewę Dąbrowską, która w pierwszym etapie polega na głodówce leczniczej. Dozwolone jest jedzenie takich warzyw i owoców jak m.in.: buraki, marchew, kapusta, sałaty, cukinia, brokuł, kalafior, ogórek czy jabłka i cytryny.
W trakcie wczasów oczyszczających organizm, w menu znajdą się właśnie dania przyrządzone z tych produktów. Dzięki swoim naturalnym właściwościom warzywa i owoce są najlepszym wspomagaczem w procesach odmładzających i naprawczych, a przede wszystkim pozwalają oczyścić organizm z toksyn.

DIETA WARZYWNO-OWOCOWA NA MAZURACH