Jedz i zdrowiej – sposób na spędzenie urlopu

Udowodniono, że właściwe odżywianie i odpowiednia dieta może nie tylko zapobiegać, ale również leczyć niektóre schorzenia. Właśnie dlatego coraz popularniejsze stają się wczasy oczyszczające z toksyn, które mają na celu przywrócenie naturalnej równowagi organizmu.

Jak skutecznie zapobiegać chorobom?

Dbanie o własne zdrowie jest indywidualnym obowiązkiem każdego z nas. Czasem jednak zapominamy o tym i zaniedbujemy własny organizm. Niestety takie działanie może przynieść negatywne skutki w przyszłości i co więcej, doprowadzić do poważnych chorób.
Według dr Ewy Dąbrowskiej, która jest prekursorką diety warzywno-owocowej w Polsce, odpowiednie żywienie jest nie tylko najlepszą profilaktyką, ale może także leczyć niektóre schorzenia. Właśnie dlatego, jeśli zdecydujesz się na wczasy oczyszczające z toksyn, to będziesz miał szansę, żeby poznać zasady i zalecenia dr Dąbrowskiej.
Dodatkowo wczasy oczyszczające z toksyn to doskonała okazja, żeby rozpocząć kompleksowe dbanie o swój organizm i przywrócić mu zdolności do samoleczenia. Jest to możliwe, jeśli tylko pozbędziemy się z niego złogów i groźnych substancji. Wystarczy stosowanie specjalistycznej diety i jedzenie jedynie określonych produktów.

Gdzie wybrać się na wczasy oczyszczające z toksyn?

W naszym ośrodku na Mazurach możecie skorzystać z oferty turnusów z dietą dr Ewy Dąbrowskiej. Dzięki naturalnym i zdrowym posiłkom możliwe będzie odtrucie organizmu, co w efekcie przełoży się także na poprawę ogólnego stanu zdrowia.
Ponadto wczasy oczyszczające z toksyn to doskonała szansa nie tylko na oczyszczenie ciała, ale także na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz zmianę trybu życia. W ten sposób łatwiej jest także chronić się przed chorobami, a także leczyć niektóre z nich.
Ta kilkunastodniowa głodówka lecznicza ma na celu przede wszystkim uruchomienie trawienia wewnętrznego, dzięki któremu możliwe jest odtrucie organizmu oraz pozbycie się z niego tego wszystkiego, co zakłóca prawidłowe funkcjonowanie. Właśnie dlatego możliwość wyjazdu na wczasy oczyszczające z toksyn to propozycja dla każdego, nawet dla osób, które na co dzień nie zmagają się z żadnymi dolegliwościami.

Wczasy oczyszczające z toksyn, czyli co można jeść?

Tym, co wyróżnia wczasy oczyszczające z toksyn, jest przede wszystkim stosowanie odpowiedniej diety. Zalecane jest w niej jedzenie jedynie określonych warzyw i owoców. Nasz ośrodek spośród innych wyróżnia to, że większość warzyw wykorzystywanych w programie leczenia dietą trafia na stoły prosto z naszych pól i ogrodów.

Wyjazd na wczasy oczyszczające z toksyn do naszego ośrodka na Mazurach to pierwszy krok ku lepszemu samopoczuciu. W trakcie ich trwania przykładowo na śniadanie zostanie podany zakwas buraczany na ciepło, surówka z kapusty pekińskiej, rzodkiewki,ogórka kiszonego oraz z pomidora i cebuli, gotowany brokuł, potem herbata miętowa. Obiad może stanowić marchew gotowana z chrzanem surówka z kapusty kiszonej z marchwią, a także papryką, porem, cebulą i jabłkiem, do tego sok z pomidorów i jabłko pieczone z cynamonem. Na kolację podamy sok wieloowocowy, surówkę ze świeżej kapusty, jabłka, melona z sokiem z cytryny, także z selerem, białą rzodkwią, grejpfrutem oraz leczo jarskie.
To jedynie przykładowy jadłospis, który będzie Ci towarzyszył w trakcie wczasów oczyszczających z toksyn, a dzięki któremu po kilku dniach poczujesz się pełen nowej energii.

DIETA WARZYWNO-OWOCOWA NA MAZURACH